Okresní hospodářská komora Jeseník

Masarykovo náměstí 159, 790 01 Jeseník, telefon/fax: +420 584 411 039; +420 584 409 437, mobil: +420 602 745 273, e-mail: ohk@jesenik.com (příp. ohk.jesenik@worldonline.cz), web: www.ohk.jesenik.com

www.ohk.jesenik.com
MENU

 

 

Vážené podnikatelky, vážení podnikatelé,

 

kvůli velkému množství zákonů, nařízení a vyhlášek a jejich častým změnám podnikatelé v naší zemi sotva mají přehled, které povinnosti jim stát ukládá, kdy je mají plnit a jaké sankce za jejich neplnění jim hrozí. 

Potvrzují to i statistiky o kontrolách v podnicích. Například ČOI loni provedla na třicet tisíc kontrol. A skoro v polovině případů zjistila nedostatky, za které vám, podnikatelům, uložila pokuty za 140 milionů korun. 

 

V drtivé většině ale v neplnění nějaké povinnosti nebyl záměr. Prohřešky podnikatelů mají původ právě v tom, že o své povinnosti nevěděli. Aby o nich mohli vědět, museli by pročíst tisíce paragrafů.
 
Před třemi lety jsem proto inicioval vznik nového elektronického systému, který by to udělal za vás a na jednom místě vaše povinnosti vyplývající ze zákonů nejenže zpřehlednil, ale umožnil vám také jejich správu přes internet a usnadnil podnikání. 

Mám radost, že vám mohu oznámit, že jsme po analýzách tisíců paragrafů rozhodovací praxe orgánů veřejné moci a judikatury soudů spustili Právní elektronický systém, zkráceně PES.

Možná vás přitom nepřekvapí, že jen 19 „podnikatelských zákonů“, jako jsou např. živnostenský zákon, zákon o DPH nebo o inspekci práce, podnikatelům ukládá přesně 1185 povinností. Za neplnění mnohých z nich jim přitom hrozí sankce, pokud je navštíví inspektoři práce nebo finančního úřadu.

PES vám je nejenže zobrazí, plnění některých povinností přes takový systém můžete dokonce i delegovat na své zaměstnance, externí účetní nebo právníky. Stačí se přihlásit, nakonfigurovat a vytvoří se vám profil na míru vašeho podnikání.  

Kvalitu takového servisu garantujeme nejen tím, že za projektem stojí průkopnicí e-governementu, zejména pak datových schránek a CzechPointů, ale také že se na něm podílí třeba Ministerstvo průmyslu a obchodu. Od ledna jej testovalo 500 členů Hospodářské komory, za což jim děkujeme.  

ákladní balík povinností nečlenům zpřístupňujeme za symbolických 1600 korun ročně, v přepočtu tedy za 135 korun měsíčně. Vy jako člen Hospodářské komory máte ale nárok na 25% slevu (400 korun). Pro její uplatnění je potřeba získat Slevový kód od prodejního partnera – vesměs se jedná o regionální a oblastní komory a společenstva, jejich seznam naleznete na webu www.pespropodnikatele.cz.

>> CHCI ZÍSKAT SLEVU 25 %

 

Po každé novelizaci těchto zákonů Hospodářská komora samozřejmě provede kompletní revizi vyplývajících povinností.

Milé podnikatelky, milí podnikatelé, tento servis je konkrétním a hmatatelným nástrojem, který když budete používat, vám výrazně sníží byrokratickou zátěž, ušetří váš čas na podnikání i peníze. Přihlaste se proto na www.pespropodnikatele.cz ještě dnes a přesvědčte se sami. 
 

Vladimír Dlouhý
 prezident Hospodářské komory České republiky 

>> PŘIHLASTE SE JEŠTĚ DNES A PŘESVĚDČTE SE SAMI

 
 
 
 

VYHLÁŠEN - GENERÁLNÍ PARTNER OHK, HLAVNÍ PARTNER OHK, PARTNER OHK

 


 

Nové prostory naleznete na ul. 28. října 891/9, Jeseník 790 01

 


 

Telefonní kontakt: +420 602 745 273

 

 E-mail: ohk@jesenik.com

 


Představenstvo OHK Jeseník je voleno na 3 roky a bude pracovat v tomto složení:

Ing. Josef Ťulpík /WTC s.r.o./  – předseda

Ing. Cyril Svozil /Fenix s.r.o./ – 1.místopředseda

Ing. Michal Gaube, MBA / Priessnitzovy léčebné lázně a.s. / – 2.místopředseda

Ing. Pavel Perutka /UNISTAV spol. s r.o./ – člen

Ing. Ladislav Wojtas / Omya CZ s.r.o. /- člen

Jaroslav Berger /Rekons stavební s.r.o./- člen

PhDr. Silvie Pernicová /SŠ gastronomie a farmářství/- člen

Složení dozorčí rady:

Mgr.Bc et Bc. Jiří Viterna, MBA, MSc /SPŠ/- předseda

Ing. Bořivoj Minář /CONTECHIN s.r.o./

Samuel Ryan/OSVČ/


 PUBLIKACE VÝZNAMNÉ FIRMY OLOMOUCKÉHO KRAJE PRO ZÁJEMCE KE STÁHNUTÍ V pdf. zde


 

 

 

 

 

 

 

 


CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies